#3 – Rekviem za sen – Clint Mansell, Kronos Quartet

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Rekviem za sen – Clint Mansell, Kronos Quartet
Rekviem za sen – Clint Mansell, Kronos Quartet

Film z roku 2000 o drogách, který sice komerčně zahučel, ale vyšvihl Darrena Aronofskyho mezi režijní komety. V první dekádě nového milénia potvrdil svůj um a postupně nám ukázal Fontánu (viz Soundtrack Monday #52), Wrestlera a Černou labuť.

O hudbu se postaral dvorní skladatel Aronofskyho filmů Clint Mansell, se kterým pak pracoval na všech filmech. Mansell za přispění smyčcového kvarteta Kronos Quartet ozehrál něco, co se nedá nazvat „fell good“ hudbou. Naopak je to díky repetitivním smyčkám a někdy až nepříjemnému zvuku smyčců pěkná dávka deprese.

Nejznámější skladba, Lux Aeterna, si po vydání soundtracku žila vlastním životem. V roce 2002 se dočkala orchestrální verze (vytvořena byla pro trailer k Pánovi Prstenů: Dvě věže, viz článek Nejlepší filmové trailery). Od té doby byla použita v desítkách a stovkách trailerů a upoutávek, takže jste ji pravděpodobně slyšeli.

Requiem For A Dream Orchestral — Clint Mansell

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *