#45 — L.A. Noire — Andrew Hale & Simon Hale

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
L.A. Noire — Andrew Hale & Simon Hale
L.A. Noire — Andrew Hale & Simon Hale

Akční adventura z roku 2011, která byla přelomová hned v několika aspektech. Jednak obličejovými animacemi, kdy všechny postavy ve hře hráli skuteční herci. Těm byl při natáčení dialogů do hry snímán obličej 32 kamerami a výsledek vypadá fantasticky — konečně hra s realistickou mimikou!

Na realistickou mimiku navazují dva základní kameny hry — vyšetřování zločinů na místě činu a výslechy svědků a podezřelých (hlavní postavou je policista). Z vedlejších postav musíte dostat přiznání či důležitou informaci, což je díky realistické mimice hodně zábavné — můžete je nařknout ze lži, zapochybovat či přijmout jejich verzi.

Hra se odehrává ve 40. letech v Los Angeles a hudba přesně zapadá do dané doby. Soundtrack je plný jazzu a blues, ať už poklidného, který si rádi pustíte k odpolední kávě, či poměrně rychlého, třeba… třeba k uspěchané odpolední kávě, nebo když v černobílém noirovém městě honíte zločince na ulici (hru lze hrát v černobílém provedení, což hodně doporučuju). Ačkoliv je to herní soundtrack, zní velmi filmově — ona ta hra v podstatě je takový film, protože koukáte na reálné herce a je tam silný akcent na příběh. Pokud hledáte nějakou pěknou dobovou hudbu, tohle je trefa do černobílého noir terče.

Main Theme – L.A. Noire Soundtrack

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *