Začátek

V roce 2018 jsem se stal zastupitelem obce Linhartice, kam jsem se před pár lety přistěhoval a založil zde nyní již čtyřčlennou rodinu. Od kandidatury jsem si mnoho nesliboval, do té doby jsem nebyl v politice nikdy aktivní, v žádné straně jsem nikdy nebyl (volby jsou pro mě ale povinnost a chodím pravidelně) a proto jsem se ani nijak neupínal k výsledku. Dalo by se říci, že jsem byl spíše pesimista a nevěřil jsem, že bych mezi devítku zastupitelů proklouzl.

Jakkoliv jsem s touto veřejnou funkcí spíše nepočítal, byl jsem po svém zvolení vlastně moc rád, že se to povedlo. Za necelý půlrok, kdy se účastním zastupitelstev (a činností kontrolního a kulturního výboru) jsem se toho už dost o práci v zastupitelstvu naučil. Mám dost nápadů, které bych chtěl postupně realizovat, kam vesnici posunout a jaké věci tu budovat.

Jednou z věcí, které bych chtěl v tomto volebním období (a spíše dříve než později) dosáhnout, je obnovení základní školy, která bohužel byla loni z různých důvodů zrušena.

To je víceméně i důvod, proč jsem si založil blog. Budeme pravděpodobně zakládat spolek, registrovat školu, zaučovat učitele na některý z alternativních výukových programů (zatím se nám nejlépe jeví Začít spolu), a to bez předchozích zkušeností. Chtěl bych všechny tyto informace a naše zkušenosti poskytnout dalším lidem, kteří si možná v budoucnu budou muset projít stejným procesem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *