#21 – Alegria – René Dupéré

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Alegria – René Dupéré

Sluneční cirkus, založený někdy v 80. letech v kanadském Montréalu pár performery; v dnešní době fenomén, který ročně předvádí stovky vystoupení po celém světě. Nejde o klasický cirkus, ale spíše (početnou) skupinu akrobatů a umělců, kteří předvádějí velmi kreativní akrobatické kousky v představení, jež má nějakou myšlenku, jednoduchý příběh a spojující výtvarné ztvárnění.

Jednotlivá vystoupení se hodně liší, ať už výtvarnou stránkou, tématem nebo předvedenými akrobaciemi. A vystoupení už mají momentálně několik desítek, já tady dávám Alegrii, protože tu jedinou jsem zatím viděl naživo před pár roky v Praze. Dodneška je to jeden z nejsilnějších zážitků z jakéhokoliv představení, které jsem kdy viděl. Příští rok v červenci přijedou do Prahy s představením Totem o evoluci života, pokud chcete zažít něco nevšedního, určitě doporučuju.

S představením je vždy živá kapela. Je to takový world music mix, občas hodně energická a občas melancholická hudba. Pokud nemáte možnost jet do Prahy, tak mrkněte na YouTube, celá Alegría je tam dostupná.

Alegria – René Dupéré

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *