#28 – Sedm – Howard Shore

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Sedm — Howard Shore

Píše se rok 1995 a Brad Pitt do kin posílá dva kultovní filmy: 12 opic od Terryho Gilliama a Sedm od Davida Finchera. Pokud jste Sedm dosud neviděli, tak se jedná o jeden z nejlepších filmů, a to nejen v rámci svého žánru detektivky/thrilleru (na ČSFD 5. místo). Neustálý déšť stékající v provázcích vody z šedých mračen a do toho dva detektivové sledující počínání sériového vraha, který je vždy o krok před nimi, a vede je přesně tam, kam potřebuje. Až dojde k finále, u kterého vám spadne čelist a máte chuť jít na frontální lobotomii a užít si ten film znova poprvé.

Kanadský skladatel Howard Shore, to je hlavně Pan prstenů. Kdybych si měl vybrat mezi Sedm a Pánem prstenů, vyhrál by to na plné čáře Frodo a jeho parta, už jen kvůli skladbě Hope and memory. Ale soundtrack k Sedm je tak temný a zároveň tak podmanivý, že ho sem musím zařadit. I kvůli tomu filmu — pokud jste ho neviděli, mrkněte na něj, je na Netflixu.

Howard Shore — Apartment #604 — Seven Soundtrack

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *