#30 – Temný úsvit – Klaus Badelt

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Temný úsvit - Klaus Badelt - soundtrack
Temný úsvit – Klaus Badelt – soundtrack

Film z roku 2006 od německého režiséra Wernera Herzoga vychází ze skutečného příběhu amerického pilota Dietera Denglera, který za vietnamské války havaroval při své první misi s letounem nad Laosem, byl uvězněn a mučen místními povstalci. Ale ani to nezlomilo jeho optimismus, vymýšlel plán útěku pro sebe a své spoluvězně… Dostat se z lágru přitom byl ten nejlehčí krok, protože všude kolem se ‚ rozprostírala neprostupná džungle, kde buď pojdete hlady, nebo se sami stanete kořistí.

Ne, tohle není typický válečný film, kde vybuchují tanky, tohle je psychologické drama s minimalistickou výpravou – o přežití v prostředí tak nehostinném, že by to většinu lidí zlomilo během prvních pár dní. Ne však Denglera, který nejen že zůstal nad věcí (s třískami pod nehty a rameny vykloubenými), ale optimismus šířil i mezi zlomenými spoluvězni, kteří byli v táboře už pár let. A jelikož ho hrál Christian Bale, můžete se těšit na herecký koncert, jak už to tenhle pán umí.

Hudbu složil Němec Klaus Badelt. A jelikož film je komorní, nikoliv rozmáchlý, je i hudba v něm komorní až minimalistická, až na pár výjimek. Klavír, housle, harfa… Víc není potřeba, pro podkreslení psychického stavu je to ideální i kombinace. Napříč Soundtrackem se opakuje jedna hlavní melodie, viz dále.

Klaus Badelt – Rain

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *