#29 – Nedotknutelní – Ludovico Einaudi

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Ludovico Einaudi - Intouchables soundtrack
Ludovico Einaudi – Intouchables

Píše se rok 2011 a ve Francii vzniká film, který obletí svět. Včetně Česka, kde tento film viděl snad každý. A pokud zrovna vy ne, tak to napravte. Hořká komedie o tom, jak si k sobě najdou cestu dvě naprosto rozdílné povahy, navíc z opačného spektra společnosti, je podepřená pravdivým příběhem. Aristokrat Phillipe, toho času upoután na vozík, a jeho ošetřovatel Driss, toho času nezaměstnaný flákač, a jejich společná chemie, díky které se na tenhle film rádi podíváte znova.

A k tomu soundtrack, kde sice participovalo více umělců, ale dávám ho sem čistě kvůli Ludovico Einaudimu. Italský skladatel a pianista, momentálně jeden z nejslavnějších umělců ve svém oboru a můj all-time favourite. Pusťte si album Divenire (je lépe k dostání než tento soundtrack) a nechte se okouzlit tou krásou. Pro mě byl Einaudi vstupní brána ke klasické a soudobé klasické hudbě (o které jsem se více rozepsal zde). A to jen proto, že jsem slyšel asi 20 sekund v jedné reklamě na Blu-Ray disky v kině před filmem P. S. I love you (viz tento můj předchozí post). Ano, ta cesta k němu byla klikatá (já v kině na romantické komedii, to se děje jen jednou za století), ale stála za to.

Ludovico Einaudi – Primavera

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *