#27 – Gris – Berlinist

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Berlinist – Gris

Soundtrack Monday se překlápí do druhé půlky a musím se opět vrátit ke hrám, konkrétně ke hře GRIS od španělského nezávislého studia Nomada, pro nějž je GRIS rok starou prvotinou, a kterou jsem konečně rok od vydání měl možnost si zahrát. Velmi spletitou cestou se dali dohromady dva programátoři a jeden ilustrátor s cílem vytvořit hru kompletně dle vlastních představ, bez bariér velkého studia, které by jim diktovalo, jak má výsledek vypadat. Hru, která víc než cokoliv jiného připomíná cestování ve vlastních snech a hledání své podstaty.

A přesně to se pánům z Nomada Studio společně s ilustrátorem Conradem Rosetem podařilo. Vytvořit snový svět, do kterého se ponoříte a budete okouzleni krásou prostředí, motivů, zvuků, i hudby… Už dávno neplatí, že hry jsou okrajová záležitost pro pár nerdů. Je to umění jako každé jiné, mnohdy intenzivnější díky své interaktivní podstatě. Více jsem o hře psal v samostatných dojmech ze hry.

Hra získala mnoho ocenění, stejně tak i skladatel Berlinist za její soundtrack. Nebudu ho popisovat, poslechněte si ho. Nebo ještě lépe, neinvestuje dvě stovky do lístku na nové generické zaměnitelné Star Wars, ale kupte si tuhle hru (PC, Mac, PS4, Switch) – dostanete audiovizuální zážitek a podpoříte nezávislé studio a jejich tvůrce, kteří budou v budoucnu moct těch neopakovatelných zážitků vymyslet více.

Berlinist – Unagi – Gris soundtrack

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *