#4 – Nepohodlný/Constant Gardener – Alberto Iglesias

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Nepohodlný/Constant Gardener – Alberto Iglesias
Nepohodlný/Constant Gardener – Alberto Iglesias

Vcelku neznámý film z roku 2005 od Fernanda Meirellese (Město bohů). Retrospektivní love-story, ve kterém Ralph Fiennes vyšetřuje smrt své manželky Rachel Weisz (oceněna za herecký výkon Oscarem). Postupně odhaluje spiknuti vlády i farmaceutických firem, jejichž business v rozvojové Keni není zrovna ukázkou dobré vůle.

Soundtrack, který složil Španěl Alberto Iglesias (to není Enrique), byl taktéž nominován na Oscara (prohrál se Zkrocenou horou). Žánrové je na pomezí etna a klasického soundtracku, jediné dvě vokální písničky nazpíval Keňan Ayub Ogada za doprovodu klasického afrického strunného nástroje nyatiti (letos v lednu zemřel).

A ze soundtracku nejvíc vyčnívá právě Ogadův song Kothbiro, který hraje k závěrečným titulkům a který výborně sedl k finální scéně filmu. Film doporučuju, je to netradiční thriller s romantickou linkou a přesahem mimo zábavní průmysl díky/kvůli pohledu na opravdový zájem farma lobby a vlád vyspělých států v zemích třetího světa.

Ayub Ogada — Kothbiro — Constant Gardener

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *