#5 – Gladiátor – Hans Zimmer

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Gladiátor – Hans Zimmer
Gladiátor – Hans Zimmer

Film z roku 2000, který viděli minimálně jednou asi všichni. Ridley Scott ve vrcholně formě, film oceněný Oscary. A hudbu k němu složil jistý — listuje v poznámkách — ano, jistý Hans Zimmer. Slyšel o něm někdy někdo?

Jeden u nejznámějších skladatelů 20. století, který už před 20 lety, kdy skládal Gladiátora, měl za sebou více než 60 soundtracků, a od té doby nepolevil, spíš naopak. Jakkoliv to seká jak Baťa cvičky, nedá se mu upřít schopnost v každém soundtracku zanechat jasně rozpoznatelné téma, aniž by sám sebe vykrádal.

Vybírat jsem tak mohl z desítek skvělých alb, které bych tu chtěl uvést — klidně bych mohl vyplnit 52 pondělků jenom Zimmerem a stálo by to za to. Gladiátora uvádím proto, že to byl jeden z prvních soundtracků, které mi zůstaly v hlavě a začal jsem se díky němu víc zajímat o filmovou hudbu.

Na desce kolaboroval s australskou zpěvačkou Lisou Gerrard a třeba marocké téma psal na míru na duduk hrajícímu Arménovi Djivanu Gasparyanovi… Který žije v Arménii. A neumí anglicky. Ale nakonec se ho podařilo dostat do USA, aby svůj part nahrál.

Hans Zimmer — Barbarian Horde — Gladiátor

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *