#32 – Statečné srdce – James Horner

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
James Horner – Statečné srdce

Film z roku 1995 a druhý režisérský počin Mela Gibsona, který si po rodinném dramatu Muž bez tváře ukousl mnohem větší sousto v podobě historického velkofilmu. Tedy, historického… Na filmové verzi příběhu o Williamu Walleceovi jsou historicky správně snad jen jména hlavních postav a měst, jinak je to pelmel fikce a nesmyslů. Film tím netrpí, funguje výborně i po tolika letech — love story, hrdinství, bitevní vřavy a velmi aktuální brexit Skotka z Anglie. To všechno skvěle natočené, zrežírované i zahrané, v krásných lokacích.

Gibson původně film nechtěl ani režírovat, ani v něm hrát (bylo mu tehdy čtyřicet a měl hrát dvacetiletého Wallace). Z finančních důvodů však nakonec přistoupil na oboje, a tak dal vzniknout jednomu z nejlepších velkofilmů a otevřel cestu dlouhým hollywoodským historickým spektáklům (režisérský sestřih má prý přes 4 hodiny a měl by snad časem vyjít).

O soundtrack se postaral James Horner, který už v době skládání měl za sebou několik skvělých soundtracků (Vetřelci od Camerona, se kterým poději spolupracoval na Titanicu a Avatarovi), Legenda o vášni a spousty dalších. K opulentnímu filmu složil Horner opulentní soundtrack, takže se dočkáme orchestru v plné síle, k tomu irské a skotské lidové nástroje. Prý jeden z nejprodávanějších instrumentálních soundtracků vůbec, ani bych se tomu nedivil.

James Horner – Statečné srdce – Main Title

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *