#49 — Heavy Rain — Normand Corbeil

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Heavy Rain — Normand Corbeil

Deset let stará hra od studia Quantic Dreams, které se specializuje na příběhové hry (Fahrenheit, Detroit: Become Human). Lépe řečeno jde o dobře napsané a zahrané filmy v hratelné podobě. Tvůrci hodně dbají na realistické zpracování (které už sice dnes úplně neobstojí, ale v době vydání hra vypadala fantasticky) a na pestrou škálu emocí, kterou hráči předkládají díky filmovému příběhu.

Jako hráč dostanete možnost ovládat hned čtyři postavy, z nichž za tu nejhlavnější se dá považovat Ethan Mars. Architekt a otec dvou dětí, o jedno z nichž nešťastnou náhodou přijde. Jak se prokousáváte hrou, postavy na sebe čím dál více narážejí a vy odkrýváte spletité nitky zamotaného příběhu, jehož tok můžete velmi zásadně ovlivnit svými volbami ve hře. Díky tomu můžete hru dohrát několikrát a pokaždé s jiným průběhem či koncem.

Hudbu ke hře složil dnes již zesnulý Normand Corbeil a možná byste si při poslechu řekli, že jde o vážně pěkný orchestrální soundtrack k filmovému thrilleru. Třeba k Sedm (viz Soundtrack Monday #28), se kterým hra sdílí motiv deštivého amerického velkoměsta. Přesně tak filmově totiž zní. Občas si od orchestru půjčí slovo solo piano (Painful Memories), ale povětšinou uslyšíte hodně smyčců (Madison Paige’s Main Theme). Původní exkluzivita pro PS3 vyšla nedávno v remaster edici pro PS4 a před rokem také pro PC, takže si za pár stovek můžete užít opravdu hodně zábavy se skvělou hudbou.

Madison Paige’s Main Theme — Heavy Rain Soundtrack — Normand Corbeil

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *