#9 – S láskou Vincent – Clint Mansell

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
S láskou Vincent – Clint Mansell
S láskou Vincent – Clint Mansell

Unikátní film z roku 2017, který vznikal několik let a na kterém se podílelo přes 90 umělců. Film je totiž kompletně malovaný olejovými barvami na plátno ve stylu van Goghových obrazů a digitálně snímán pro potřeby filmu. Pro každou vteřinu filmu bylo namalováno 10 až 20 velkoformátových obrazů, mnoho z nich vychází z reálných Goghových maleb, které tak ve filmu oživly svým životem. Snímek je trochu detektivka a trochu životopis van Gogha a byl by zajímavý i bez ojedinělého výtvarného ztvárnění.

Hudbu složil Clint Mansell, kterého už jsem tu zmiňoval u Requiem for a Dream. Další soundtrack, který posunuje už tak umělecký zážitek na novou úroveň a při poslechu máte chuť vymyslet stroj času a vrátit se do konce 19. století a tu dobu zažít.

Marguerite Gachet At The Piano — Loving Vincent — Clint Mansell

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *