#10 – Dr. Horrible’s Sing Along Blog

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Dr. Horrible's Sing Along Blog
Dr. Horrible’s Sing Along Blog

Internetevý muzikál o třech aktech, který v době scenáristické stávky 07—08 napsal a zrežíroval Joss Whedon (mj. režisér Avengerů a tvůrce několika kultovních seriálů). Cílem bylo udělat nějaký low-cost projekt primárně určený pro internet s naprostou kreativní volností. A tak vznikl zčásti komediální, zčásti dramatický muzikál, který hned po uvedení zaujal na Whedonově poličce kultovních projektů svoje místo, a fanoušci netrpělivě vyhlížejí pokračování, které by snad jednou mělo přijít.

V hlavní roli Neil Patrick Harris (znáte z HIMYM jako největšího klátiče žen Barneyho Stinsona, vskutečnosti gay) jako Dr. Horrible, který se snaží dostat do Zlé ligy zlých, aby ukázal, že je prvotřídní zloduch. V tom mu brání Captain Hammer (Nathan Fillion) a.k.a. největší superdobrák, a zapletená je do toho ještě normální holka Penny (Felicia Day), která do souboje dobra se zlem hodně promluví.

Ano, je to ulítlé, je to parodie na komiksové hrdiny a trvá to dokupy ani ne tři čtvrtě hodiny, ale dá se v tom jít poselství a rozhodně to některých okamžicích dokáže dojmout a přinutit k zamyšlení. Navíc — i na tak malém prostoru vznikl boží soundtrack (reálně veškeré songy z filmu), který nazpívali zmínění herci (a jde jim to). Pokud vás to svého času minulo, doporučuju ke shlédnutí i k poslechu.

Brand New Day — Neil Patrick Harris — Dr. Horrible

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *