#34 – Noční zvířata – Abel Korzeniowski

Tento soundtrack je součástí projektu Soundtrack Monday — jeden zajímavý filmový nebo herní soundtrack týdně. Vychází od června 2019 a v plánu je 52 soundtracků, které budou vycházet v průběhu celého jednoho roku. Všechny soundtracky najdete v kategorii Soundtrack Monday.
Abel Korzeniowski — Nocturnal Animals

Mnohovrstevnatý film z roku 2016 od režiséra/módního návrháře Toma Forda s Amy Adams, Jakem Gyllenhaalem a Michaelem Shannonem v hlavních rolích. Snímek drsný, dojemný a hodně působivý — při některých scénách jsem měl co dělat, abych nemusel odvrátit zrak (úvodní titulky jsem musel přeskočit úplně, což se mi u žádného filmu nestalo), jiné jsou naopak nádherně nasnímané, včetně krásných záběrů na texaskou krajinu či mravenčení v L.A.

Soundtrack složil Polák Abel Korzeniowski a nechal jej zahrát šedesátihlavým orchestrem. Jde tedy o klasický soundtrack plný smyčců, hodně rozmáchlý a melodický, jako ze staré školy. Podle mě je to dokonalá emoční vrstva pro už tak vrstevnatý film, který pendluje mezi mnohými tématy a spojuje několik vyprávěcích linek. Pro mně nejlepší film posledních let a soundtrack k tomu hodně přispěl. Více jsem se o filmu rozpovídal v předchozím článku.

Abel Korzeniowski — Wayward Sisters — Nocturnal Animals

Náhodné soundtracky ze Soundtrack monday:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *